IV NIEDZIELA ZWYKŁA 1 lutego 2015roku
1. Dziś w niedzielę 1 lutego, podczas Mszy świętych słuchamy zaproszenia i zachęty do wkroczenia na Drogę Neokatechumenalną. Jak Czytamy w Statutach  i słyszeliśmy podczas dzisiejszych Mszy świętych: „Droga Neokatechumenalna zmierza do rozwijania, (...) dojrzałego poczucia przynależności do parafii oraz budzenia relacji głębokiej komunii i współpracy z wszystkimi wiernymi...” (Statut DN r. I). 
Wszystkich zachęcamy do uczestniczenia w spotkaniach, które odbywać się będą w naszym kościele w poniedziałki i czwartki po wieczornych Mszach św. o godz. 19.15.
Prosimy o potraktowanie tych spotkań jako przygotowania do Wielkiego Postu, który rozpocznie się w Środę Popielcową 18 lutego br..
Decyzję o wkroczeniu na Drogę Neokatechumenalną pozostawiamy Waszej osobistej decyzji.
2. Jutro 2 lutego przypada Święto OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, wystawiania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. 
Msze św. w tym dniu w naszym kościele odprawimy:
- przed południem o godz. 7.00; 8.15 i 9.45, 
- a po południu o godz. 17.00 i 18.30.
Na Msze św. wszyscy przynosimy świece (gromnice).
Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 i prosimy o przyniesienie świec od chrztu lub nowych, które będą służyły podczas Uroczystości Komunijnych.
Jutro też Kościół obchodzi Dzień Życia Konsekrowanego. Czytaj więcej.. Swoje święto mają między innymi nasze Siostry Służebniczki Maryi, którym życzymy nowych dobrych powołań, wytrwałości i radości w realizacji charyzmatu wiary.
Kolekta zbierana podczas Mszy św. w tym dniu przekazywana jest na potrzeby Zakonu Klauzurowego Sióstr Karmelitanek w Łasinie.    
3. W tym tygodniu przypadają Eucharystyczne dni lutego. 
- W I czwartek od 18.00 Godzina Święta.
- W I piątek; Nabożeństwo Eucharystyczne o godz. 8.15 przed Mszą św.
Spowiedź św. od godz. 16.00. Po niej o godz. 17.00 Msza św..
- W I sobotę; Nabożeństwo i Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 8.15.
4. Wszystkich chętnych, którzy chcą zaangażować się w przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży, zapraszamy w niedzielę 8 lutego, tuż po Mszy św. o godz. 12.00 do naszego kościoła. Zobacz o wolontariacie...
Wąbrzeźno, podobnie jak wiele innych miast w całej Polsce odgrywa ważną rolę w przyjmowaniu gości z całego świata. Wymaga to od nas – gospodarzy wczesnej mobilizacji, po to aby podołać słynnej renomie polskiej gościnności. Osoby, które nie będą mogły być obecne na pierwszym spotkaniu, a chciałyby się włączyć w przygotowania ŚDM prosimy o kontakt z ks. Bartłomiejem Surdykowskim – dekanalnym koordynatorem przygotowań.  
5. W związku z rozpoczęciem prac remontowych od środy 4 lutego br. Biuro Parafialne zostaje przeniesione do zakrystii naszego kościoła. Czas otwarcia pozostaje bez zmian. Prosimy jednak o przychodzenie do biura tylko w ustalonych godzinach jego otwarcia.
6. Zapraszamy do ADORACJI I MODLITWY przed Najświętszym Sakramentem czasie pomiędzy Mszami porannymi od godz. 7.30 do 8.15.
Modlitwom przewodniczą Wspólnoty Modlitewne: 
- w poniedziałek:  Wspólnota św. Franciszka;
- we wtorek: Wspólnota św. Antoniego;
- w środę: Rycerstwo Niepokalanej;
- w czwartek: Żywy Różaniec;
- w piątek: Czciciele Miłosierdzia Bożego.
     - w sobotę: Wspólnoty Maryjne śpiewają „Godzinki o NMP”.