1. Dziś w I Niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na pierwsze w tym poście Nabożeństwo Gorzkich Żali z Kazaniem Pasyjnym, które odprawimy o godz. 18.00. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta wieczorna.
2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek również o godz. 18.00. Za udział w tym nabożeństwie dzieci otrzymają elementy układanki, którą będą wklejać do zeszytów od religii.
3. Kartki do Spowiedzi Wielkanocnej można odbierać po Mszach świętych w zakrystii. Przypominamy o tym szczególnie rodzicom, których dzieci w najbliższym czasie będą uczestniczyły w Rekolekcjach Wielkopostnych.
Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na nowe wyposażenie parafialnego biura.
4. Zapraszamy na Rekolekcje Neokatechumenalne, które głoszone są po wieczornych Mszach świętych o godz. 19.15 w poniedziałki i czwartki.
5. Zachęcamy do odwiedzania naszego kościoła w godzinach porannych i przyłączania się do Wiernych modlących się i adorujących Boga przed Najświętszym Sakramentem. 
6. Trwają ferie zimowe. Nauczycielom, wychowawcom i uczniom życzymy radosnego wypoczynku. Niech czas wolny od szkolnych zajęć zbliży nas do Boga i spotykanych ludzi.
7. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do uroczystej          I Komunii świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 1 marca br. po Mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 12.00.
8. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 8 marca br. po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 12.00.
9. Dziś po Mszach św. Młodzież ze Wspólnoty „Effatha” i Liturgiczna Służba Ołtarza prowadzi zbiórkę do puszek funduszy na wyjazd naszej młodzieży do Diecezjalnego Ośrodka Rekolekcyjnego w Hartowcu na
Rekolekcje przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. 
Dziękujemy za złożone ofiary.  

ZAPOWIEDZI
Do sakramentalnego zawarcia małżeństwa przygotowują się:
1. Adam BURDAK, kawaler, zam. par. Kościelec,
    Agnieszka Urszula BESTNER, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.

2. Oskar Rafał SZCZEPANOWSKI, kawaler, zam. par. Wielkie Radowiska,
    Paulina Barbara KRUŻYŃSKA, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.

3. Piotr Kamil IWASZKO, kawaler, zam. par. Wąbrzeźno MBKP,
    Emilia Katarzyna JURKIEWICZ, panna, zam. par. Bydgoszcz.

4. Radosław Piotr HEGER, kawaler, zam. par Wąbrzeźno Św. Ap. Szymona...,
    Dorota Izabela MANEROWSKA, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.
Kto wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w sumieniu jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowego duszpasterza.