1. Dziś w niedzielę 8 marca po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 12.00 odbędzie się kolejne SPOTKANIE Z MŁODZIEŻĄ przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
2. Zapraszamy na GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, dziś o godz. 18.00. Bezpośrednio po Nabożeństwie odprawiona zostanie Msza święta wieczorna.
3. Na DROGĘ KRZYŻOWĄ zapraszamy w piątek na godz. 18.00. 
4. KARTKI do Spowiedzi Wielkanocnej wydajemy po Mszach świętych w zakrystii. Przypominamy o tym szczególnie rodzicom, których dzieci w najbliższym czasie będą uczestniczyły w Rekolekcjach Wielkopostnych.
5. Trwają Rekolekcje Neokatechumenalne na które zapraszamy w poniedziałki i czwartki po wieczornych Mszach świętych o godz. 19.15.
6. W tym tygodniu przeżywać będziemy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE: - Dla uczniów Gimnazjum w Wąbrzeźnie od poniedziałku 9 do środy 11marca br.
-  Dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Wąbrzeźnie od środy 11 do piątku 13 marca br.
7. Chorych, których ma odwiedzić Kapłan z posługą Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej można zgłaszać po Mszach św. w zakrystii lub w biurze parafialnym. Odwiedziny odbędą się w sobotę 28 marca 2015 r w godzinach przedpołudniowych.
8. Szkolne Koło Caritas z Gimnazjum zaprasza w przyszłą niedzielę na kiermasz ozdób i kartek wielkanocnych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup słodyczy dla dzieci. Jeżeli ktoś chciałby włączyć się w tę akcję poprzez bezpośredni zakup słodyczy – można je dostarczyć do Siostry Nazarii lub do zakrystii. Za dobroć serca Dziękujemy! 
9. Świece Caritas na świąteczny stół można nabyć przy stoisku Caritas.  
10. Dzisiejsza Kolekta przeznaczona jest na potrzeby remontowe. Dziękujemy z ofiary na ten cel złożone. Informujemy, że dobiega końca remont pomieszczeń biurowych. Usunięto drewniane podłogi i położono posadzkę, wymieniono drzwi frontowe i wewnętrzne w głównym wejściu do plebani oraz w pomieszczeniach biurowych. W najbliższym czasie przywiezione zostaną nowe meble do biura. 
11. Wąbrzeski Wieczór Wielbienia w naszym kościele odbędzie się w sobotę 21 marca o godz. 19.30. Zapraszamy wszystkich pragnących przez modlitwę i pogłębioną refleksję wielbić Boga za życie i Jego wspaniałe dzieła. 
12. Pogrzeb śp. Stefanii Czajkowskiej - matki Ks. Wojciecha Czajkowskiego pracującego w Diecezji Pelplińskiej odbędzie się w środę 11 marca br. z naszego kościoła o godz. 12.30. Wesprzyjmy naszą modlitwą śp. Stefanię, ks. Wojciecha i całą rodzinę zmarłej.
13. Wspólnoty Modlitewne naszej parafii zapraszają do adoracji i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
- w poniedziałek:  Wspólnota św. Franciszka;
- we wtorek: Wspólnota św. Antoniego;
- w środę: Rycerstwo Niepokalanej;
- w czwartek: Żywy Różaniec;
- w piątek: Czciciele Miłosierdzia Bożego.
- w sobotę: Wspólnoty Maryjne śpiewają „Godzinki o NMP”.

ZAPOWIEDZI

Do sakramentalnego zawarcia małżeństwa przygotowują się:
1. Adam BURDAK, kawaler, zam. par. Kościelec,
    Agnieszka Urszula BESTNER, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.

2. Oskar Rafał SZCZEPANOWSKI, kawaler, zam. par. Wielkie Radowiska,
    Paulina Barbara KRUŻYŃSKA, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.

3. Piotr Kamil IWASZKO, kawaler, zam. par. Wąbrzeźno MBKP,
    Emilia Katarzyna JURKIEWICZ, panna, zam. par. Bydgoszcz.

4. Radosław Piotr HEGER, kawaler, zam. par Wąbrzeźno Św. Ap. Szymona...,
    Dorota Izabela MANEROWSKA, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.

Kto wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w sumieniu jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowego duszpasterza.

WIELKI POST ZE ŚWIĘTYM JANEM PAWŁEM II - rozważania