Pan życia zmartwychwstał, przynosząc z sobą miłość
I sprawiedliwość, szacunek, przebaczenia i pojednanie.
Tylko Ten co z nicości powołał świat do istnienia – tylko On mógł
zerwać pieczęcie grobu, tylko On mógł stać się zaczynem Nowego Życia dla nas, którzy poddani jesteśmy powszechnemu prawu śmierci.
 Cieszmy się tym, Siostry i Bracia!
Dziękujmy Panu, a radość Zmartwychwstania niech ożywia nasze serca, rodziny i wspólnotę parafialną.
Życzymy Wam spokojnych i radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. 
                    
                                                                                                                         Wasi Duszpasterze.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 06.04 2015.:
1. Msze św. sprawowane będą w porządku niedzielnym o godz. 7.00; 8.15; 9.45; 11.00; 12.00 i 18.30. Ofiary składane podczas kolekty przeznaczone są na Bazylikę Katedralną w Toruniu.
2. W Piątek Wielkanocny 10 kwietnia nie obowiązuje post piątkowy.
3. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Ustanowił ją Św. Jan Paweł II 30 kwietnia 2000r podczas Mszy kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej.
W  tym dniu SUMA parafialna rozpocznie się 15 minut wcześniej o godz. 9.30 uroczystą procesją Czcicieli Miłosierdzia Bożego z Relikwiami Św. Faustyny, a wszystkie Msze św. po błogosławieństwie zakończy pocałunek relikwiarza. Wspólnoty Modlitewne przeprowadzoną zbiórkę do puszek na cele charytatywne.
4. NOWENNA I KORONKA do Miłosierdzia Bożego przygotowująca nas do Niedzieli Miłosierdzia Bożego, codziennie o godz. 18.00. 
5. W duchu świątecznej radości dziękujemy:
- Dziękujemy uczestnikom rekolekcji neokatechumenalnych. Owocem tych spotkań, katechez i modlitw jest w naszej parafii nowo powstała Wspólnota Neokatechumenalna. Wszystkim należącym do tej Wspólnoty życzymy radosnego i owocnego podążania Drogą Pana.
- Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. nauczycielom, katechetom i uczniom. Dziękujemy również za przystąpienie do spowiedzi wielkanocnej.
- Uczniom Zespołu Szkół w Myśliwcu i ich Nauczycielom dziękujemy za piękne kolorowe palmy, które uczniowie wykonali na lekcjach i w Palmową Niedzielę przyozdobiły naszą świątynię.
- Księdzu Bartłomiejowi i Wspólnocie „Effatha” oraz Zespołowi Muzycznemu „Ichtis” dziękujemy za przygotowanie i prowadzenie Wąbrzeskich Wieczorów Wielbienia, a Kołu Teatralnemu „Talitha kum” za przygotowanie i przedstawienie Misterium Męki Pańskiej pt. „Pasja oczami Marii Magdaleny”. 
- Dyrekcji i Pracownikom Wąbrzeskiego Domu Kultury dziękujemy za patronat i udostępnienie pomieszczeń na przygotowanie i wystawienie Misterium.
- Panu Andrzejowi Domagalskiemu i chórowi, który prowadzi, dziękujemy za przygotowanie pieśni i śpiewu podczas niedzielnej Eucharystii. .
- Panom Strażakom i Służbie Liturgicznej oraz Młodzieży  dziękuję za przygotowanie i posługę podczas Świętego Triduum Paschalnego.
- Księdzu Bartłomiejowi i wszystkim pomagającym dziękujemy za  dekorację  kościoła i wykonanie Grobu Pańskiego.
- Dziękujemy także Ofiarodawcom Kwiatów do Grobu Pańskiego i Paniom, które ten grób kwiatami przyozdobiły.
- Siostrze Nazarii dziękujemy za przygotowanie razem ze Szkolnym Kołem CARITAS  świątecznych stroików i paczek dla dzieci.
- Lektorowi Markowi oraz Lektorom i Ministrantom dziękujemy za wzorową i systematyczną służbę przy ołtarzu oraz dobre wyniki w Dekanalnych Zawodach Liturgicznej Służby Ołtarza w halowej piłce nożnej. 
- Dziękujemy Ofiarodawcom  pomocy żywnościowej dla potrzebujących takiej pomocy mieszkańców naszego miasta, a uczniom ze Szkolnego Koła CARITAS za przygotowanie paczek i ich rozdzielenie.

- Dziękujemy wszystkim składającym ofiary na potrzeby remontowe. Dzięki tym funduszom było możliwe przeprowadzenie gruntownego remontu korytarza i biura parafialnego w tym: wymiana podłóg,
instalacja nowych drzwi frontowych i wewnętrznych oraz zakup nowych mebli i wyposażenia do biura. Za przeprowadzenie tych prac dziękujemy:
- Firmie Stolarskiej i panu Markowi Rumińskiemu za wykonanie i instalację nowych drzwi frontowych i przepierzenia korytarzowego w plebani.
- Firmie PPHU WO-BUD i panu Wojciechowi Młodziejewskiemu za remont z wymianą podłóg, drzwi i malowaniem pomieszczeń biurowych i korytarza w plebani.
- Firmie Mi-Bud i pani Jolancie Szmeichel za projekt i wykonanie nowych mebli do parafialnego biura. 
6. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby remontowe. Dziękujemy za złożone ofiary. 
7. Informujemy, że Uroczyste Pierwsze Komunie w naszej parafii odbędą się:
- dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w niedzielę 10 maja br. o godz. 9.30;
- dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, Myśliwca i Zielenia w niedzielę 17 maja br. o godz. 9.30.
Rodzicom, którzy jeszcze nie dostarczyli dokumentów potwierdzających, że ich dziecko było ochrzczone przypominamy, o obowiązku ich dostarczenia do katechety.
Najbliższe SPOTKANIE z rodzicami i dziećmi do I Komunii odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia br. po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 12.00 
8. SPOTKANIE MŁODZIEŻY przygotowującej się do Bierzmowania odbędzie się w niedzielę 12 kwietnia br. po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 12.00  
ZAPOWIEDZI
Do sakramentalnego zawarcia małżeństwa przygotowują się:

1. Dariusz CHRUŚCIEL, kawaler, zam. Kiełpiny, par. Pluskowęsy,
    Lucyna TUCKA, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.
2. Wojciech Kazimierz MALINOWSKI, kawaler, zam. Wąbrzeźno MBKP,
    Małgorzata Anna ŚWIEKATOWSKA, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.
3. Grzegorz Patryk ZYBERT, kawaler, zam. par Książki,
    Katarzyna OLKIEWICZ, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.
4. Marcin Jan TRENDEWICZ, kawaler, zam. par. Wąbrzeźno MBKP,
    Paulina SOBANIA panna, zam. par. Bydgoszcz Wniebowstąpienia P.
5. Krzysztof Ryszard ZALEWSKI, kawaler, zam. par Wąbrzeźno MBKP,
    Jolanta CZARNECKA, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.

Kto wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w sumieniu jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowego duszpasterza.