1. Dziś w V Niedzielę Wielkanocy celebrujemy Uroczystość naszej Patronki MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI i Narodowe Święto Konstytucji 3 maja. Dzień ten nazywamy ODPUSTEM ponieważ w tym dniu za udział w Mszy świętej sprawowanej w naszym kościele, przystąpienie do Komunii świętej i dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego, każdy z nas może dla swoich zmarłych uzyskać odpuszczenie win.
Dziś też obchodzimy Narodowe Święto Konstytucji 3 maja i modlimy się o pomyślność dla naszej Ojczyzny oraz pomoc Ducha Świętego dla wszystkich sprawujących w niej władzę.
Msze święte w dniu dzisiejszym odprawiamy w porządku niedzielnym 
o godz. 7.00; 8.15; 9.45; 11.00; SUMA ODPUSTOWA o godz. 12.00 i wieczorem o godz. 18.30. 
2. Na NABOŻEŃSTWA MAJOWE, zapraszamy codziennie na godz. 18.00.
Parafian mieszkających w pobliżu przydrożnych kapliczek zachęcamy do wspólnego odprawiania Nabożeństwa Majowego przy kapliczkach. Prosimy też o zaproszenie do modlitwy dzieci i młodzież. Maj przez wielu uważany jest za najpiękniejszy miesiąc w roku. Nie zmarnujmy tego czasu. Niech modlitwa za wstawiennictwem Maryi ożywi nasze szare dni.
3. W środę 6 maja przypada święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba Młodszego,
a w piątek 8 maja uroczystość ŚW. STANISŁAWA BISKUPA.
4. Za tydzień w niedzielę 10 maja o godz. 9.30 pierwsza grupa dzieci przystąpi do Uroczystej Pierwszej Komunii świętej. Będą to uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3. Bezpośrednie przygotowania do tej uroczystości rozpoczną się jutro w poniedziałek 4 maja o godz. 16.00 w naszym kościele i będą się odbywały przez cały tydzień do soboty 9 maja br.. Obecność wszystkich dzieci na tych spotkaniach jest obowiązkowa. 
Spowiedź dla tej grupy dzieci i ich rodzin odbędzie się w sobotę 9 maja br. od godz. 9.00.
W dniu Pierwszej Komunii po południu o godz. 15.00 dzieci będą uczestniczyły w Nabożeństwie Majowym. 
Uczestników tej uroczystości prosimy o zastosowanie się do porządku obowiązującego w świątyni i pozostawienie usług fotograficznych wyłącznie ekipie, której to zlecili rodzice.   
5. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, Myśliwca i Zielenia Uroczystą Pierwszą Komunię świętą będą mieli w następną niedzielę 17 maja br. o godz. 9.30. Próby przygotowujące do tej uroczystości rozpoczną się od 11 maja br.. 
6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 12.00.
7. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby remontowe, po Mszach zbiórka na pomoc dla mieszkańców Nepalu poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi.
8. Panom Strażakom z okazji jutrzejszego wspomnienia i Patrona Św. Floriana składamy serdeczne życzenia spokojnej służby, zdrowia i szczęścia rodzinnego. Dziękujemy za wszelką pomoc okazywaną mieszkańcom naszego miasta i okolic, a także obu wąbrzeskim parafiom. 

ZAPOWIEDZI
Do sakramentalnego zawarcia małżeństwa przygotowują się:
1. Jarosław KLIMKIEWICZ, kawaler, zam. par Lembark,
    Wiktoria Krystyna ŁĄCZNA, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.
2. Paweł Piotr LINOWIECKI, kawaler, zam. par. Wąbrzeźno MBKP,
    Barbara BOCHENEK, panna, zam. par. Toruń Św. Janów.
3. Tomasz Paweł BARTOSZEWSKI, kawaler, zam. par Wąbrzeźno MBKP,
    Wioletta Karolina LIPIŃSKA, panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.
4. Krzysztof Paweł KOCHAŃSKI, kawaler, zam. par. Wielkie Radowiska,
    Krystyna Mariola KWIECIEŃ panna, zam. par. Wąbrzeźno MBKP.
5. Kamil KRUK, kawaler, zam. par Wąbrzeźno MBKP..
    Katarzyna Anna CISŁO, panna, zam., par. Wąbrzeźno MBKP..
6. Mateusz RUDNICKI, kawaler, zam. par Wąbrzeźno Św. Ap. Szymona i Judy 
    Natalia Julia ZIELIŃSKA, panna, zam., par. Wąbrzeźno MBKP..
Kto wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w sumieniu jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowego duszpasterza.