1. Dziś w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, ze Szkoły Podstawowej z Myśliwca i uczące się w Szkole Podstawowej w Zieleniu przystępują do Uroczystej Pierwszej Komunii świętej. Msza św. w intencji dzieci i ich rodzin rozpocznie się o godz. 9.30. Nabożeństwo Majowe dla dzieci komunijnych odbędzie się o południu o godz. 15.00.  
2. Dziś w niedzielę po Mszy św. rozpoczynającej się o godz. 12.00 odbędzie się SPOTKANIE MŁODZIEŻY przygotowującej się do bierzmowania. Następne spotkanie w przyszłą niedzielę 24 maja br..                          Obecność przygotowujących się jest obowiązkowa.                           Przygotowani do odpowiedzialnego przyjęcia sakramentu zostaną Bierzmowani w poniedziałek 1 czerwca br. podczas Mszy św. wieczornej.  
3. Na NABOŻEŃSTWA MAJOWE, o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci przeżywające tzw. „Biały Tydzień”. Zapraszamy wszystkie dzieci. Niech udział w Nabożeństwach Majowych będzie okazją do ożywienia więzi z Bogiem i czasem miłych wspomnień z dawno przeżytych uroczystości komunijnych. Rodzicom przypominamy o obowiązku wychowania dzieci do pobożności i aktywnego udziału w życiu Kościoła.  
4. Rozpoczynają się Dni modlitw o dary Ducha Świętego. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 23 maja br. zapraszamy do naszego kościoła na adorację i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Do udziału w czuwaniu zachęcamy szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i najbliższych tej młodzieży.
5. Za tydzień w niedzielę ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO będziemy obchodzili Misyjny Dzień Chorych. 
6. Chętnych do udziału w autokarowej pielgrzymce na Pola Lednickie, która odbędzie się w sobotę 6 czerwca br. prosimy o zapisywanie się u swoich katechetów lub u Księdza Bartłomieja. Od nich też otrzymają więcej informacji dotyczących tego wyjazdu. 
7. Wspólnoty Modlitewne naszej parafii zapraszają do adoracji i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
- w poniedziałek:  Wspólnota św. Franciszka;
- we wtorek: Wspólnota św. Antoniego;
- w środę: Rycerstwo Niepokalanej;
- w czwartek: Żywy Różaniec;
- w piątek: Czciciele Miłosierdzia Bożego.
     - w sobotę: Wspólnoty Maryjne śpiewają „Godzinki o NMP”.