1. Żniwa w pełni. Otoczmy modlitwą wszystkich pracujących przy  zbiorze zbóż. Prośmy o takie zbiory aby nikomu nie brakowało chleba.
2. Pamiętajmy o Pielgrzymach zdążających na Jasną Górę. Ich modlitewny trud dla wielu z nas jest źródłem z którego płynie Boża łaska i wsparcie. 
3. Jutro w poniedziałek 10 sierpnia przypada święto Św. WAWRZYŃCA, diakona i męczennika. Msze św. w naszym kościele odprawiamy w porządku dnia powszedniego o godz. 7,00 i 18.30.      
4. W środę zapraszamy na  godz. 18.00 na NOWENNĘ do Matki Bożej przed nabożeństwem w zakrystii.
5.W sobotę UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym o godz.: 7.00; 8.15; 9.45; 11.00; 12.00 i 18.30.
O godz. 12.00 podczas Mszy podziękujemy Bogu za zebrane plony. Panów Sołtysów i Rolników z terenu naszej parafii prosimy o przygotowanie wieńców dożynkowych i wyznaczenie Gospodarzy Dożynek, którzy w procesji wniosą wieńce do naszego kościoła. 
W tym dniu sąsiednia parafia obchodzi swój Odpust Parafialny.
6. W piątek wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego
7. Dziś kolekta remontowa. Dziękujemy za złożone ofiary.
8. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę na uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Toruniu w sobotę 22 sierpnia br.. Zapisy w zakrystii lub u pani Genowefy Sobieszczańskiej.
9. Wzorem roku ubiegłego – nasza parafia włącza się w Ogólnopolską Akcję Caritas – Tornister pełen uśmiechów. Celem tej akcji jest podarowanie przyborów szkolnych dzieciom z wieloletnich rodzin. W zakrystii można odebrać plecak, napełnić go przyborami szkolnymi i przynieść z powrotem do zakrystii lub do s. Nazarii. Ze względu na ograniczoną ilość plecaków – zakupione przybory szkolne można również przynosić w reklamówkach. Wszystkie artykuły szkolne zostaną podarowane dzieciom i młodzieży z naszych szkół.  
10. W tym roku po raz piętnasty SZLACHETNA PACZKA podejmuje wyzwanie walki z niezawinioną biedą, oraz o zmianę na lepsze życia osób potrzebujących. Zaangażujmy się w pomoc osobom starszym, samotnym, rodzinom dotkniętym chorobą lub niepełnosprawnością, samotnym rodzicom i rodzinom wielodzietnym. 
Po kilkuletniej przerwie akcja jest organizowana w naszym mieście. Obecnie budowany jest zespół wolontariuszy, którzy będą nieśli pomoc dla najbardziej potrzebujących w naszej okolicy. Osoby chętne nadsyłać zgłoszenia przez stronę internetową www.superw.pl. Dodatkowe informacje zamieszczone są w gablocie ogłoszeniowej naszego kościoła.
11. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy codziennie od 7.30 do 8.15. Modlitwy prowadzą:
- w poniedziałek:  Wspólnota św. Franciszka;
- we wtorek: Wspólnota św. Antoniego;
- w środę: Rycerstwo Niepokalanej;
- w czwartek: Żywy Różaniec;
- w piątek: Czciciele Miłosierdzia Bożego.
- w sobotę: Wspólnoty Maryjne śpiewają „Godzinki o NMP”.