1. Trwa miesiąc modlitw o trzeźwość Polaków. Wszystkich, a szczególnie przebywając na wakacjach i urlopach zachęcamy do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych i modlitwy za tych którzy nadużywając alkoholu szkodzą sobie, swoim najbliższym i naszej Ojczyźnie.

2. Przed nami koniec wakacji i nowy rok szkolny. Wzorem roku ubiegłego – nasza parafia włącza się w Ogólnopolską Akcję Caritas – Tornister pełen uśmiechów. Celem tej akcji jest podarowanie przyborów szkolnych dzieciom z wieloletnich rodzin. W zakrystii można odebrać plecak, napełnić go przyborami szkolnymi i przynieść z powrotem do zakrystii lub do s. Nazarii. Ze względu na ograniczoną ilość plecaków – zakupione przybory szkolne można również przynosić w reklamówkach. Wszystkie artykuły szkolne zostaną podarowane dzieciom i młodzieży z naszych szkół.

3. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia:

- jutro w poniedziałek 17 sierpnia wspomnienie Św. Jacka.

- w piątek Św. Piusa X;

- w sobotę Najświętszej Maryi Panny Królowej.

Msze św. w naszym kościele w tych dniach odprawiamy w porządku dnia powszedniego o godz. 7,00 i 18.30.     

4. W środę zapraszamy na  godz. 18.00 na NOWENNĘ do Matki Bożej przed nabożeństwem w zakrystii.

5. Zapisy na autokarową pielgrzymkę na uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Rodzin w Toruniu, które odbędą się sobotę 22 sierpnia br. przyjmujemy w zakrystii lub u pani Genowefy Sobieszczańskiej.

6. W tym roku po raz piętnasty SZLACHETNA PACZKA podejmuje wyzwanie walki z niezawinioną biedą, oraz o zmianę na lepsze życia osób potrzebujących. Zaangażujmy się w pomoc osobom starszym, samotnym, rodzinom dotkniętym chorobą lub niepełnosprawnością, samotnym rodzicom i rodzinom wielodzietnym.

         Po kilkuletniej przerwie akcja jest organizowana w naszym mieście. Obecnie budowany jest zespół wolontariuszy, którzy będą nieśli pomoc dla najbardziej potrzebujących w naszej okolicy. Osoby chętne nadsyłać zgłoszenia przez stronę internetową www.superw.pl. Dodatkowe informacje zamieszczone są w gablocie ogłoszeniowej naszego kościoła.

7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych kazania będzie głosił Ojciec Krzysztof – Franciszkanin od 20 lat głoszący Ewangelię

w Ekwadorze. Po Mszach św. odbędzie się zbiórka na pomoc dla Misji w Ekwadorze. Dziękujemy za złożone na ten cel ofiary. O pomoc w przeprowadzeniu zbiórki proszę Panie ze Wspólnot Modlitewnych i Liturgiczną Służbę Ołtarza.

11. Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy codziennie od 7.30 do 8.15. Modlitwy prowadzą:

- w poniedziałek:  Wspólnota św. Franciszka;

- we wtorek: Wspólnota św. Antoniego;

- w środę: Rycerstwo Niepokalanej;

- w czwartek: Żywy Różaniec;

- w piątek: Czciciele Miłosierdzia Bożego.

     - w sobotę: Wspólnoty Maryjne śpiewają „Godzinki o NMP”.

ZAPOWIEDZI

Do sakramentalnego zawarcia małżeństwa przygotowują się:

1. Jakub Bolesław FRYDRYCH kawaler, zam. par. Świerczyna,

    Marta Anna TACZYŃSKA, panna, zam. par. MBKP Wąbrzeźno.

2. Paweł GAJEWSKI kawaler, zam. par. MBKP Wąbrzeźno,

    Monika KRAWCZYK, panna, zam. par. Dobrzewino.

Kto wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w sumieniu jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowego duszpasterza.