Dziś kończy się Tydzień Misyjny pamiętajmy jednak, że misyjne dzieła Kościoła, siostry i bracia pracujący na misjach oraz wszyscy objęci ich opieką nadal potrzebują naszego modlitewnego i materialnego wsparcia. Pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach szczególnie gdy słuchamy i oglądamy przekazy medialne ukazujące problemy i niepokoje z terenów misyjnych. Pamiętajmy, że zawsze gdzieś wśród ludzi tam żyjących są misjonarze i misjonarki oraz chrześcijanie.

W środę przypada święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Sąsiadująca z nami parafia w tym dniu obchodzi swoje patronalne święto czyli Odpust. Program Odpustu zamieszczony jest w gablocie ogłoszeniowej w kruchcie naszego kościoła.

Młodzież ze wspólnoty Effatha przy parafii MBKP zaprasza w piątek 30. 10. 2015 roku na godzinę 20:00 do naszego kościoła na czuwanie modlitewne zakończone Apelem Jasnogórskim

W sobotę 31.10.2015 r w kościele Św. Apostołów w Wąbrzeźnie 
o godzinie 19.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne pt. Noc Świętych- Święty zwycięża. W programie:

- nieszpory

- przemarsz do kaplicy na cmentarzu

- msza święta

W przyszłą niedzielę 1 listopada przypada Święto WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze św. w tym dniu w naszym kościele odprawiać będziemy w porządku niedzielnym o godz. 7.00; 8.15; 9.45; 11.00; 12.00 i wieczorem o godz. 18.30. O godz. 14.00 z kościoła Św. Apostołów wyruszy procesja na wąbrzeskie cmentarze. W czasie procesji i modlitw prosimy nie przechodzić między kapłanami i służbą liturgiczną.

Zachęcamy do udziału w NABOŻEŃSTWACH RÓŻAŃCOWYCH

odprawianych codziennie o godz. 18.00.

ZADUSZKI ROCZNE przyjmujemy w biurze parafialnym. Prosimy o wypisanie na kartce imion zmarłych za których mamy się modlić.

ZADUSZKI JEDNORAZOWE przyjmujemy w zakrystii. Imiona zmarłych należy wypisać na kartkach wyłożonych na ławkach i zanieść do skarbony w zakrystii.

W poniedziałek 2 listopada przypada DZIEŃ ZADUSZNY. W tym dniu o godz. 18.00 odmówimy pierwsze zaduszki jednorazowe. Kartki
z imionami zmarłych można składać w zakrystii do godz. 17.55 przed rozpoczęciem nabożeństwa.

Na KATECHEZY NEOKATECHUMENALNE zapraszamy do naszego kościoła w poniedziałki i czwartki po wieczornej Mszy świętej o godz. 19.15.

Dziś dla potrzeb Instytutu Statystyki Kościelnej odbywa się liczenie osób uczestniczących w Mszach świętych i przystępujących do Komunii świętej.

ZAPRASZAMY do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w dni powszednie od 7.30 do 8.15. Modlitwy prowadzą:

- w poniedziałek: Wspólnota św. Franciszka;

- we wtorek: Wspólnota św. Antoniego;

- w środę: Rycerstwo Niepokalanej;

- w czwartek: Żywy Różaniec;

- w piątek: Czciciele Miłosierdzia Bożego.

- w sobotę: Wspólnoty Maryjne śpiewają „Godzinki o NMP”.