1. W najbliższych dniach w wąbrzeskim Gimnazjum i Zespole Szkół 

w Myśliwcu odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. Zajęcia będą prowadzić Księża i alumni Wyższego Seminarium Duchownego z Torunia. Rodziców prosimy o zachęcenie dzieci, a nauczycieli o pomoc w radosnym i aktywnym przeżyciu tych dni.
2. W tym tygodniu przypadają Eucharystyczne dni miesiąca marca.
- w I czwartek: Godzina Święta od 18.00.
- w I piątek: Spowiedź Święta od godziny 16.00.
- w I sobotę: Nabożeństwo i Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 8.15.
3. W piątek przypada Święto Św Kazimierza Królewicza Msze św. o 7.00; 8.15 i 18.30.
4. Na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej zapraszamy w każdy piątek o godzinie 17.30. Po nabożeństwie o godz. 18.30 wieczorna Msza święta.
5. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18.00. Po nich wieczorna Msza święta.
6. Prosimy odbierać Kartki do Spowiedzi Wielkanocnej. Wydajemy je 
w biurze parafialnym lub zakrystii naszego kościoła. Kartki te będą potrzebne dzieciom przystępującym do spowiedzi w czasie rekolekcji lub w pierwszy piątek miesiąca marca.
7. Pomoc materialną dla potrzebujących można składać przed bocznymi ołtarzami. Produkty spożywcze, przy ołtarzu z prawej strony, a środki czystości przed ołtarzem po lewej stronie. Rozdziałem zajmie się młodzież Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum prowadzona przez Siostrę Nazarię.
8. Szkolne Koło Caritas z gimnazjum w kolejne niedziele Wielkiego Postu zaprasza na kiermasz świąteczny. Przy wyjściu z naszego kościoła będzie można nabyć świece na świąteczny stół, stroiki i kartki. Dochód przeznaczony jest na przygotowanie paczek dla potrzebujących naszego wsparcia. 
9. W przyszłą niedzielę 6 marca br. zbiórka dla Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Ofiarodawcom w imieniu alumnów seminarium dziękujemy.
10. Odwiedziny Księży ze Spowiedzią i Komunią św. u obłożnie chorych 
i osób w podeszłym wieku odbędą się w sobotę 19 marca br.. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym. 
11. Najbliższy Wąbrzeski Wieczór Wielbienia odbędzie się w sobotę 12 marca br. o godz. 19.30. 
12. Chętni na wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w  lipcu tego roku mogą zgłaszać się do Ks. Bartłomieja, który udziela informacji 
i przyjmuje zapisy.
13. Wspólnota ewangelizacyjno - misyjna Pro-Misja działająca przy parafii Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie zaprasza na kolejną edycję Kursu Alfa. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę 6 marca br. o godz. 19.00 w Oratorium. 
14. Wspólnoty modlitewne zapraszają do Adoracji i Modlitwy Eucharystycznej w dni powszednie po Mszy porannej od godz. 7.30 do 8.15.