NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 11.06.2017r ogłoszenia.

1.Kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej. Wspólnota Neokatechumenalna kończy kolejny cykl katechez. Uczestnikom spotkań serdecznie dziękujemy i życzymy dalszego trwania na tej drodze, która pomaga zbliżyć się do Boga.

2. We wtorek liturgiczne wspomnienie Św. Antoniego z Padwy. Wszystkich zachęcamy do udziału w Mszy świętej i dziękczynieniu za pomoc uzyskana za wstawiennictwem tego Świętego.

3. Także we wtorek 13 czerwca br. zapraszamy na godzinę 18.00 na NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

4. Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa którą będziemy celebrować w najbliższy czwartek 15 czerwca. Msze święte w tym dniu w naszym kościele będziemy sprawować o godzinie 7.00; 8.15; 9.45; bezpośrednio po procesji około godziny 12 i wieczorem o godz. 18.30.

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA wyruszy z naszego kościoła po Mszy rozpoczynającej się o godzinie 9.45. Razem z Wiernymi z sąsiedniej parafii przejdziemy ulicami: Poniatowskiego, Mickiewicza, Żołnierza Polskiego, Górną, Kopernika, Ojca Bernarda i częścią Placu Jana Pawła II do naszego kościoła. Wiernych w naszej parafii, którzy każdego roku przygotowują Ołtarze i mieszkających na trasie procesji prosimy o udekorowanie dwóch ołtarzy i okien domów na trasie procesji.

5. Dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próby, które odbywać się będą się w dniach poprzedzających uroczystość tj. we wtorek 13 i środę 14 czerwca br. o godzinie 16 przy kościele Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie. Przygotowania poprowadzą Panie Katechetki i Siostra Nazaria.

W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA dzieci Komunię w strojach komunijnych i dziewczynki sypiące kwiatki z obu parafii gromadzą się przy Krzyżu przy naszym kościele o godzinie 10.30. Po procesji zapraszamy do kościoła na Mszę świętą.

6. W sobotę wspomnienie Świętego Alberta Chmielowskiego. Zapraszamy na Msze św. poranne w czasie których podziękujemy Bogu za dar chleba.

7. Młodzieży przygotowującej się do wakacji proponujemy udział w Diecezjalnych Dniach Młodzieży, które odbędą się w dniach od 20 do 23 lipca tego roku w Hartowcu.

W programie Eucharystia, koncerty TAU, SIEWCY LEDNICY, świadectwa, tańce lednickie, konferencje, dzielenie wiarą, nabożeństwa. Koszt wyjazdu 50 zł przy wpłacie do 30 czerwca br., 70 zł po 30 czerwca br.. Zgłoszenia przyjmuje i informacji udziela Ks. Bartłomiej. (a także: facebook.com/kotwicatorun/ewents lub kotwicatorun@gmail.com)

8. Przewodnik Pieszej Wąbrzeskiej Pielgrzymki na Jasną Górę „Grupa Zielona” ks. Bartłomiej Surdykowski, wikariusz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy, która odbędzie się

w dniach od 02 do 12sierpnia 2017 r.. Pielgrzymka rozpoczyna się mszą świętą o godzinie 13.00 w parafii Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Wąbrzeźnie (Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Wąbrzeźnie). Wszelkich informacji udziela przewodnik grupy. Wszystkie osoby chętne do uczestnictwa, a także pomocy w organizowaniu tego wydarzenia prosimy o zgłaszanie się pod numer telefonu 531 395 489 lub osobiście do przewodnika.

9. Dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty. Przeznaczamy je na prace remontowe. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. Do Adoracji Najświętszego Sakramentu i Modlitwy w dni powszednie zapraszamy po Mszy porannej od godz. 7.30 do 8.15. Modlitwy prowadzą:

- W poniedziałek: Wspólnota Św. Franciszka.

- We wtorek: Wspólnota Św. Antoniego.

- W środę: Rycerstwo Niepokalanej.

- W czwartek: Żywy Różaniec.

- W piątek: Czciciele Miłosierdzia Bożego.

- W sobotę zapraszamy na Godzinki do NMP.