1. Przed nami ostatnie dni października. Tym, którzy uczęszczali na Nabożeństwa Różańcowe dziękujemy za wspólna modlitwę. Była to Maryjna Szkoła przeżywania tajemnic naszego życia. I tych radosnych i pełnych światła jak i tych bolesnych wprowadzających nas w chwalebną naszą przyszłość. Tych, którzy jeszcze w tym roku nie byli na Nabożeństwie Różańcowym zapraszamy w najbliższych dniach na godzinę 18.00 do naszego kościoła.

 

2. W środę 1 listopada w UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, zapraszamy na Msze święte odprawiane w porządku niedzielnym o godzinie: 7.00; 8.15; 9.45; 11.00; 12.00 i wieczorem o 18.30. O godz. 14.00 z kościoła Św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza wyruszy procesja na wąbrzeskie cmentarze i rozpoczną się modlitwy za zmarłych.

 

3. W czwartek 2 listopada DZIEŃ ZADUSZNY. W tym dniu modlić się będziemy za dusze naszych zmarłych braci i sióstr. Msze święte w kościele jak w dzień powszedni, o godzinie: 7.00; 8.15 i 18.30. Od 2 do 4 listopada przed wieczorną Mszą o godzinie 18.00 odmawiane będą JEDNORAZOWE ZADUSZKI, które wypisane na kartkach można składać do skarbony w zakrystii naszego kościoła. Kartki do wpisania tych zaduszek są wyłożone na ławkach.

 

4. ZADUSZKI ROCZNE, wypisane na kartkach przyjmujemy w Biurze Parafialnym do końca listopada br. Odmawianie nowego cyklu rozpoczniemy od niedzieli 5 listopada br..

BÓG ZAPŁAĆ za złożone ofiary!

 

5. W tym tygodniu:

- W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na GODZINĘ ŚWIĘTĄ rozpoczynającą się o godzinie 18.00.

W pierwszy piątek miesiąca:

- o godz. 8.15 przed Mszą świętą Nabożeństwo Eucharystyczne,

- od godziny 15.30 Spowiedź Pierwszo-piątkowa, a po niej o godz.17.00 Msza święta;

W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 8.15 Nabożeństwo i Msza zbiorowa za zmarłych.

 

6. Rodzicom i dzieciom przygotowującym się do uroczystej I Komunii przypominamy o obowiązku przygotowania kartki z zaduszkami i uczestniczenia z dzieckiem przynajmniej w jednym Nabożeństwie Zaduszkowym o godzinie 18.00.

SPOTKANIE Z RODZICAMI I DZIEĆMI KOMUNIJNYMI w przyszłą niedzielę 5 listopada o godzinie 12.00 na Mszy i bezpośrednio po niej.

 

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym kościele odbywa się w dni powszednie po Mszy porannej od godz. 7.30 do 8.15. Modlitwy prowadzą:

- Wspólnota Św. Franciszka - w poniedziałek;

- Wspólnota Św. Antoniego – we wtorek;

- Rycerstwo Niepokalanej – w środę;

- Żywy Różaniec – w czwartek;

- Czciciele Miłosierdzia Bożego – w piątek.

W sobotę wspólnie śpiewamy Godzinki do NMP.

 

ZAPOWIEDZI

Do sakramentalnego zawarcia małżeństwa przygotowują się:

  1. Waldemar LUBERA, kawaler, zam. Wąbrzeźno, par MBKP.

Karolina MOCZULAK, panna, zam. Toruń , par. Św. Piotra i Pawła.

Kto wiedziałby o przeszkodach do zawarcia małżeństwa w sumieniu jest zobowiązany do powiadomienia o tym miejscowego duszpasterza.