2014.11.23 – NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. W dzisiejszym uroczystym dniu czcimy i oddajemy się w opiekę JEZUSOWI CHRYSTUSOWI KRÓLOWI WSZECHŚWIATA. czytaj więcej....


2. Wspólnoty Modlitewne po Mszach św. prowadzą zbiórkę na odbudowę katedry Matki Bożej w Sosnowcu. Dziękujemy za złożoną ofiarę.


3. Dziś w niedzielę o godz. 16.00 w salce w plebani odbędzie się po pielgrzymkowe spotkanie uczestników autokarowej pielgrzymki do
Rzymu 
na uroczystości kanonizacyjne św. Jana Pawła II. Mamy nadzieję, będzie ono okazją do wspomnień oraz planów na przyszłość. Po spotkaniu zapraszamy na Mszę św. wieczorną rozpoczynającą się o godz. 18.30.


4. We wtorek liturgiczne wspomnienie pierwszej Błogosławionej pary małżeńskiej Alojzego i Marii Quattrocchich. Małżonków zachęcamy do modlitwy za ich wstawiennictwem. czytaj więcej....


5. NOWENNA do NMP Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00. Podziękowania i prośby można składać przed nowenną do stągwi stojącej przy ołtarzu Matki Bożej lub przynosić bezpośrednio do zakrystii.


6. W środę wspomnienie Św. Jana Berchmansa, patrona ministrantów. Prosimy o modlitwę w intencji naszej Służby Liturgicznej i zapraszamy na Mszę św. wieczorną. czytaj więcej...


7. Parafialny Krąg Biblijny zapraszamy na spotkanie w czwartek 27 listopada br. na godz. 17.30 do salki w plebani. 


8. Zaduszki Roczne przyjmujemy w biurze parafialnym. 


9. Kończy się kolejny Rok Kościelny. Za tydzień I NIEDZIELA ADWENTU.
Tak jak w minionych latach rodziców prosimy o przygotowanie swoim najmłodszym dzieciom LAMPIONÓW i zachęcenie dzieci do wspólnego z rodzicami lub dziadkami udziału w Roratach. 
Msze o Najświętszej Maryi Pannie nazywane Roratami rozpoczniemy odprawiać od poniedziałku 1 grudnia br..
W też dniu nasz Ksiądz Biskup Andrzej obchodzi swoje imieniny. Wesprzyjmy go modlitwą i dobrym słowem, prosząc o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo.


10. Szkolne Koło CARITAS z Gimnazjum zaprasza w I i II niedzielę adwentu na Kiermasz Świąteczny. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na przygotowanie świątecznych paczek ze słodyczami dla dzieci.


11. DO ADORACJI NAJŚW. SAKRAMENTU I MODLITWY zapraszają w dni 
powszednie między godz. 7.00 a 8.45. Wspólnoty Modlitewne:
- w poniedziałek, Wspólnota Św. Franciszka;
- we wtorek, Wspólnota Św. Antoniego;
- w środę, Rycerstwo Niepokalanej;
- w czwartek, Żywy Różaniec;
- w piątek Wspólnota Miłosierdzia Bożego;
- a w sobotę wszyscy śpiewamy Godzinki o Najświętszej Maryi Pannie.