Pożegnanie ks. Kazimierza Śmigeckiego

Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem
(Koh 3,1)

Był czas witania, a po 22 latach nastał czas pożegnania. To niełatwy moment dla nas wszystkich. I chociaż smutek wkrada się do serc, to św. Paweł radzi nam: „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was”. (1 Tes 5,18).

Dzień 31 lipca 2021 r. stał się dla parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie niestety smutnym. Parafianie tłumnie przybyli do świątyni na uroczystą Mszę Świętą, aby swoją obecnością podziękować odchodzącemu na emeryturę Księdzu Kanonikowi Proboszczowi Kazimierzowi Śmigeckiemu za 22 lata Jego posługi w parafii.

Po Mszy Świętej nadszedł czas pożegnania – nawet najtwardsi mieli łzy w oczach.

Ksiądz Kanonik Kazimierz podziękował, wszystkim i za wszystko – za owocną współpracę dla dobra dusz, jak i dla dobra piękna materialnego parafii. Proboszcz podziękował również za wszelką pomoc, życzliwość i wspólną modlitwę.

Za lata duszpasterskiej posługi podziękowali Księdzu Proboszczowi ministranci, przedstawiciele wspólnot parafialnych, parafianie, przybyli Księża, przedstawiciele władz samorządowych – Wójt Gminy Ryńsk, strażacy z Wąbrzeźna przedstawiciele rady parafialnej, kółek różańcowych i miejscowości. Nie zabrakło parafian, którzy w milczeniu podchodzili do Księdza Proboszcza, ponieważ wzruszenie nie pozwalało mówić. Wszyscy chcieli podziękować Księdzu za Jego obecność.

Z pożegnalnych przemówień wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz Księdza Proboszcza i jego duszpasterskiej posługi. W pamięci parafian pozostanie jako kapłan, życzliwy i otwarty. Każdego dnia umacniał życie religijne swoich parafian, a także wykazywał się wielką dbałością o obiekty kościelne – był Odnowicielem Świątyni oraz obiektów parafialnych.

Księże Kazimierzu niech dobry Bóg czuwa nad Twoim życiem, darzy Cię zdrowiem, a Duch Święty niech obdarza Cię pełnią swoich darów przez długie lata zasłużonego odpoczynku. Niech Święty Kazimierz – Twój Patron, otacza Księdza swoją troskliwą opieką i czułością.

Szczęść Boże!

 

Galeria zdjęć