Duszpasterze parafii

Ks. Proboszcz Kanonik Jacek Dudziński – urodził się 2 czerwca 1966 roku w Poznaniu. Wyświęcony na prezbitera 25 maja 1991 roku przez J.E. ks. Mariana Przykuckiego. 1 sierpnia 2021 roku dekretem J.E. ks. Biskupa Wiesława Śmigla został skierowany jako Proboszcz do posługi duszpasterskiej w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie.

 

ks. Andrzej Dembiński

Ks. Andrzej Dembiński – urodził się 11 listopada 1990 roku. Pochodzi z parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Siemoniu. Wyświęcony na prezbitera 12 grudnia 2015 roku przez J.E. ks. Biskupa Andrzeja Suskiego.

Posługę w naszej parafii rozpoczął 23 sierpnia 2021 roku.

 

 

Ks. Proboszcz Kazimierz Śmigecki

Ks. Emeryt Kanonik Kazimierz Śmigecki – urodził się 23 października 1950 roku w Wąbrzeźnie. Formację do kapłaństwa przechodził w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. 8 września 1999 roku dekretem J.E. ks. Biskupa Andrzeja Suskiego został skierowany jako Proboszcz do posługi duszpasterskiej w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Wąbrzeźnie.

Na emeryturę przeszedł 1 sierpnia 2021 roku. Proboszczem był od 1999 do 2021 roku.

 

Poprzedni wikariusze w naszej parafii od 2002 r. :

  • Ks. Dariusz Żurański 2002 – 2004
  • Ks. Krzysztof Górski 2004 – 2006
  • Ks. Paweł Kubasik 2005 – 2011
  • Ks. Szymon Chachulski 2006 – 2010
  • Ks. Dariusz Pukalski 2010 – 2013
  • Ks. Piotr Klein 2011 – 2012
  • Ks. Michał Oleksowicz 2012 – 2014
  • Ks. Tomasz Jeziorski 2012 – 2014
  • Ks. Bartłomiej Surdykowski 2014 – 2019
  • Ks. Rafał Bochen 2015 – 2018
  • Ks. Marcin Szlesiński 2019 – 2021