XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.09.2019 R.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.09.2019r – ogłoszenia:

 

  1. Dziś serdecznie witamy Księdza Marcina Szlesińskiego, którego Ks. Biskup skierował do pracy w naszej parafii. Ks. Marcin przejmuje obowiązki po Ks. Bartłomieju. Życzymy Księdzu radosnego i owocnego realizowania swojego kapłańskiego powołania pod opieką naszej Patronki Matki Bożej królowej Polski. Szczęść Boże.
  2. Także dziś podczas Mszy św. o godz. 10.30 razem z uczniami Szkół Podstawowych dziękujemy Bogu za wakacje i powierzymy się Jego opiece w nowym roku szkolnym. Podczas tej Mszy pobłogosławimy wszystkich obecnych uczniów, a szczególnie z klas „0” i „I”, którym pobłogosławimy przyniesione przybory szkolne. Rodziców razem z dziećmi prosimy o zajmowanie miejsc jak najbliżej ołtarza.

Uczniów szkół ponadpodstawowych zapraszamy na ich Mszę św. o godz. 12.00.

Dzień 1 września jest również Dniem Modlitw za Ofiary II Wojny Światowej. Za wszystkich, którzy ucierpieli w czasie tej wojny modlimy się dziś podczas parafialnej Sumy.

3. Jutro w poniedziałek 2 września początek nowego roku szkolnego 2019/2020.

Rozpoczynających Nowy Rok Szkolny nauczycieli, uczniów i rodziców udających się do szkół zachęcamy do wcześniejszego odwiedzenia naszego kościoła i modlitwy w intencji nauczycieli i uczniów. Można to uczynić podczas porannych Mszy świętych o godzinie 7.00 lub o 8.15 albo też podczas adoracji między Mszami od 7.30 do 8.15.

4. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego. Msze święte w tym dniu w porządku dnia powszedniego o godz. 7.00; 8.15 i 18.30.

5. Po wakacyjnej przerwie powracamy do sprawowania Mszy św. o godz. 8.15. Ponieważ od 30 czerwca br. w naszym kościele nastąpiła zmiana terminów sprawowania Mszy świętych, przypominamy:

W niedziele i święta wolne od pracy Msze odprawiamy o godzinie:

7.30 Msza poranna.

9.00 SUMA w intencji parafian, przed sumą o godz. 8.45 zaduszki z zmarłych.

10.30 Msza z udziałem dzieci, przed rozpoczęciem o godz. 10.15 zaduszki z zmarłych.

12.00 Msza z udziałem młodzieży,

18.30 Msza wieczorna.

W dni powszednie o godzinie:

7.00 Msza poranna,

8.15 Msza z udziałem Wspólnot parafialnych,

O godz. 17.00 w święta kościelne nie będące dniami wolnymi od pracy.

18.30 Msza wieczorna.

Od dziś wznawiamy też wydawanie naszego parafialnego biuletynu „POSŁANIEC KRÓLOWEJ”. Ofiary składane przy pobieraniu biuletynu przeznaczamy na opłacenie jego druku.

6. W tym tygodniu przypadają Eucharystyczne Dni miesiąca września:

– W I czwartek: GODZINA ŚWIĘTA od godziny 18.00.

– W I piątek: NABOŻEŃSTWO EUCHARYSTYCZNE o godz. 8.15 po nim Msza święta.

SPOWIEDŹ ŚW. od godziny 16.00, po niej Msza o godz. 17.00 i wieczorna

o godz. 18.30.

– W I sobotę: NABOŻEŃSTWO ZA ZMARŁYCH I MSZA ŚW. ZBIOROWA o godz. 8.15.

ODWIEDZINY U CHORYCH od godz. 9.00.

7. W przyszłą niedzielę Pielgrzymi z naszego miasta wyruszą pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Rywałdzie. W tym roku pielgrzymi wyruszą z Sanktuarium Wąbrzeskiego o godz. 6.00 rano. Do pielgrzymów dołączą Księża Wikariusze z obu wąbrzeskich parafii.

Ponieważ jest to pielgrzymka wiernych spontanicznie organizowana przez samych jej uczestników, Księża idą aby mobilizując do modlitwy zapewnić religijny charakter pielgrzymowania. Powrót każdy uczestnik ustala sobie indywidualnie.

Uroczystości odpustowe w Rywałdzkim Sanktuarium zaczynają się w piątek 6 września i trwają do niedzieli 8 września. Szczegółowy plan uroczystości i nabożeństw wywieszony jest w gablocie ogłoszeniowej.

Ks. PAWEŁ z sąsiedniej parafii zaprasza na pielgrzymkę motocyklową do Rywałdu w sobotę 7 września, wyjazd o godz. 16.00 spod Sanktuarium MB w Wąbrzeźnie.

8. RODZICÓW I UCZNIÓW klas III szkół podstawowych przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w 2020 roku zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne w naszym kościele w najbliższą środę 4 września br. o godz. 17.00.

9. SPOTKANIA WSZYSTKICH MINISTRANTÓW I LEKTORÓW odbędą się w naszym kościele w najbliższą środę 4 września:

– Dla Lektorów o godz. 18.30 na Mszy św. i bezpośrednio po niej.

– Dla Ministrantów o godz. 18.00.

10. RODZICÓW I MŁODZIEŻ informujemy, że od tego roku Sakrament Bierzmowania w obu wąbrzeskich parafiach będzie udzielany w II klasie Szkoły Ponadpodstawowej. Przygotowania do przyjęcia tego sakramentu rozpoczynają się już w klasie VIII Szkoły Podstawowej i obejmują zajęcia w szkole oraz spotkania przy parafii.

11. WSPÓLNOTA „EFFATHA” zaprasza na pierwsze po wakacjach spotkanie w najbliższy piątek 6 września o godz. 19.30 w Salce.

 

WSZYSTKICH ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W ADORACJI I MODLITWACH przed Najświętszym Sakramentem w naszym kościele w dni powszedni od 7.30 do 8.15.

Modlitwy prowadzą:

W poniedziałek – Wspólnota Św. Franciszka.

We wtorek – Czciciele Św. Antoniego.

W środę – Rycerstwo Niepokalanej.

W czwartek – Żywy Różaniec.

W piątek – Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

W sobotę – wspólne modlitwy i Godzinki do NMP.